KOUZELNEJ MLEJN

aneb

CO SE MELE POD DUCHNOU


na motivy lidových písní a pověstí H. Lisické, V. Čtvrtka a podle pověsti Z.Šmída "O nevděčné mlynářce" napsala Ivana Faitlová

Koláž veselých , lechtivých, tragických i kouzelných pověstí a písní z dob dávno minulých, s použitím loutek lecjakého druhu, nadpřirozených bytostí a zaručeně živých herců.

Výprava - Dáša Nesvedová

Režie, hudba - Ivana Faitlová

Hrají - Miloslav Lerch, Martina Hartmannová, Dáša Feifrlíková, František Kaska, Petr Mlád, Miroslav Hartmann, Jitka Matějovicová, Ivana Faitlová

Světla - Jan Strnad

Délka představení - 55 min


F O T O G A L E R I E

Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn

Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn

Kouzelnej mlejn Kouzelnej mlejn



Recenze z „Přeletu nad loutkářským hnízdem 2003“ v Praze - oborové přehlídky amatérských a profesionálních divadel

KOUZELNEJ MLEJN divadla Střípek letos úspěšně bodoval jak na Loutkářské Chrudimi, tak na Jiráskově Hronovu. Není divu. Soubor je již natolik vyprofilovaný,jeho práce, pracovní postupy natolik kodifikované, že tvorbu můžeme bez rozpaků označit za profesionální / ostatně - pokolikáté tento názor soubor již slyší?/; a inscenace „ na lehčí notečku“ Kouzelnej mlejn je jen vlastně dalším potvrzením suverenity jeho tvorby.

Divadelní pásmo na motivy lidových písní a pověstí připomene svou rozverností inscenaci „Vody čerstvosti“ divadla Minor .Lehce lechtivé problémy příběhů, opentlené vděčnými vtípky na dané téma / a podané prověřenými loutkářskými gagy/, činoherní hraní „ vod podlahy“, skočná muzika… Široce přístupná zábava podobna té, jakou bychom našli dejme tomu u nějaké vydařené inscenace Divadla na Vinohradech.

LOUTKÁŘ- 6/2003 - Martin ŠVEJDA


KOUZELNEJ MLEJN , kterým končil sobotní večerní blok, byl inscenací, kterou tvoří tři rozverné příběhy z časů, kdy „ bejvávalo dobře“. Všechno jsou to historky, které si chasa povídala v mlýnici, a není tedy divu, že v nich hrají hlavní roli mlynáři, mlýny, ale taky manželská láska a ženská marnivost. Dřevěná bytelná postel je určující dekorací- v prvním příběhu o mlynáři, který zanedbával ženu, slouží malovaná pelest jako paraván pro loutky, v druhém nad ní vyroste mlýnice, v níž prosperuje workoholický mlynář Hartman a ve třetím se promění v mlýn, kde přemílají báby na mladice. Loutky se v živém tempu střídají se svými hereckými dvojníky, laškovné popěvky chasy glosují děj… vše klape jako v dobře zavedeném mlýně.

LOUTKÁŘ 6 / 2003 - Kamila ČERNÁ


- ZPĚT NA HISTORII -